GDZIE  I  KIEDY PŁYWAMY ?

 

ZAKŁADKA  SPŁYWY

 

SPŁYW KAJAKOWY - WARTA

Spływy kajakowe Wartą bo warta poznania !

Kajakowa Jura ze Śląskimi Kajakami

Warta jest każdego grzechu warta, tak właśnie jest ! Urokliwa i przyjazna kajakarzom rzeka. Kajakowe cuda na pewno Ci się uda zobaczyć płynąc kajakiem Wartą. Malownicze przełomy wśród wapiennych skałek Wyżyny Krakowskiej i promienie słońca odbijające się w krystalicznie czystej wodzie Warty ! Dużo lasów i liczne miejsca biwakowe z plażami zachwyci nie jednego kajakarza nad Wartą. Spływ kajakowy Wartą to jeden z najładniejszych szlaków kajakowych we Polsce.
Dlatego polecamy odbyć przygodę ze Śląskimi Kajakami na Warcie !
Śląskie Kajaki, to my organizujemy dobrą zabawę dla WAS – spływy kajakowe na rzece Warta i Liswarta.

Trasy spływu kajakowego rzeką Wartą, etapy:

 

Częstochowa – Kłobukowice ( wymagająca  4h płynięcia 20 km) 

zbiórka : ul. Nadrzeczna / ul. Nad Wartą , 42-202 Częstochowa

Trasa spływu kajakowego zaczyna się przy ul. Nad Wartą za mostem. Widać z tego miejsca bulwar nad rzeką. Naprzeciw znajduje się szpital.

Etap 1 trasy spływu kajakowego Częstochowa – Kłobukowice rozpoczyna się łatwym odcinkiem Warty. Po przepłynięciu ponad 5 km ukazuje się nam, niebezpieczna przeszkoda wodna jakim jest betonowy próg wodny. NALEŻY przed przeszkodą przybić do lewego brzegu Warty i przenieść kajaki. 

Podczas spływu kajakowego mijamy zachwycający krajobraz Skałek Mirowskich. Płynąc dalej kajakiem po Warcie po 8 kilometrach, po prawej stronie przy stadninie koni znajduje się idealne miejsce na postój kajakowy, aby spokojnie zjeść i odpocząć. Ten odcinek rzeki Warty ma naturalny charakter, a brzegi są porośnięte gęsto wierzbami. Wiosłując przed siebie, z pokładu śląskiego kajaka zauważamy ruiny starego młyna. Stąd zmierzamy meandrami Warty do miejscowości Kłobukowice. Przepływając pod niskim mostem po prawej stronie rzeki Warty kończymy nasz jurajski spływ.

 
 
Poraj – Poczesna ( wymagająca / 3-4h płynięcia 12 km) polecana

Trasa nr 2 spływu kajakowego rzeką Wartą rozpoczyna się w Poraju. Odcinek rzeki dla osób rządnych mocnych wrażeń ! Trudna, techniczna z licznymi przeszkodami znajdującymi się na naszej trasie. Kajakarzu, napotkasz tutaj kamieniste bystrza, progi wodne i wiele powalonych drzew. Dlaczego warto wybrać ten odcinek na spływ kajakowy?
Miejsca mijane po drodze zapierają dech w piersiach. Kajakarze będą płynąć nieuregulowanym odcinkiem rzeki Warty. Warta majestatycznie meandruje, i tworzy naturalne rozlewiska rzeki.
W Osinach za mostem znajduje się niebezpieczny próg wodny. Zatrzymujemy się dosłownie za mostem, przybijając do prawego wysokiego brzegu rzeki i przenosimy kajaki wzdłuż wału. Przenosząc kajaki, idziemy po rumowisku, a następnie wodujemy kajaki z wysokiego brzegu za progiem wodnym. Płynąc kajakiem wpływamy do Kolonii Poczesna, a tam przepływamy pod mostem.
Spływ kajakowy Wartą kończymy w poczesnej niedaleko Decahtlon i Auchan Częstochowa, niedaleko głównej drogi nr. 91.

Spływy kajakowe Wartą


TRANSPORT KIEROWCÓW  spływ kajakowy rzeka Warta

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Wartą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w naszym busie.
Wypływasz kajakiem po przygodę. Na mecie, możesz przebrać się w suche ubrania, które wcześniej nam przekazaliście.
Po spływie, sami kierowcy wsiadają do busa Śląskich Kajaków, i udajemy się po wasze auta na start. Wsiadacie w swoje auta susi, i możecie udać się po resztę ekipy na metę spływu.

 

Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW na rzece WARTA

Wynajmujemy sprzęt kajakowy z całym wyposażeniem. Posiadamy w swojej ofercie kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Wszystkie kajaki posiadają w komplecie wiosła i kamizelki asekuracyjne. Osoby, które płyną z małymi dziećmi chętnie skorzystają z naszych specjalnych kajaków 2+1. Bezpiecznie i wygodnie popłyniecie wraz ze swoim dzieckiem kajakami firm RTM Brio oraz Aquarius ProTour470.
Spływy Kajakowe dla psów ! Z nami Ty i twój mały przyjaciel odpoczniecie w blasku promieni słońca nad wodą.
Osoby chcące płynąć z psami otrzymają wygodne i duże kajaki.
spływ kajakowy rzeką Warta / Śląsk

Warta to urokliwy i malowniczy lewy dopływ rzeki Odry. Kajakowy szlak wodny Warty, wiedzie przez Poraj, Zawodzie, Poczesną, Częstochowę Jaskrów, Wancerzów i Kłobukowice.

Warta to liczne bystrza, meandry, kamieniste plaże. Momentami jest bardzo dzika i wyjątkowo naturalna. Napotkamy malownicze odcinki rzeki, które nie zostały zmienione przez człowieka. Na trasach naszych spływów kajakowych spotkamy wiele pniaków, które wystając z rzeki urozmaicają spływ kajakowy na Jurze. Warta to dzika przygoda w kajaku dla osób żądnych mocnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć !

 

NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Warta

Zadzwoń do Śląskich Kajaków, a my zorganizujemy noclegi, byście mogli wypocząć po najlepszym spływie kajakowym Wartą.
Współpracujemy z lokalnymi pensjonatami, gospodarstwami agroturystycznymi i hotelami w okolicach Częstochowy.
Ośrodki i pensjonaty znajdujące się w okolicy Warty:
– Poczesna
– Poraj
– Częstochowa
– Kłobukowice

 

Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Śląskie Kajaki to:

Ratusz w Częstochowie – XIX-wieczny klasycystyczny
Stary Rynek – rynek Starego Miasta z kamienicami
Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – zabytkowa fabryka zapałek
Aleja Najświętszej Maryi Panny – zespół zabytkowych kamienic
Pałacyk Hantkego z XIX wieku w Częstochowie
Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej w Częstochowie
Jasna Góra – zespół klasztorny zakonu paulinów, największy i najbardziej znany zabytek Częstochowa
neogotycka archikatedra Świętej Rodziny – zbudowana w latach 1901–1927

 

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeką Wartą

Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam grilla lub ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca.
Śląskie Kajaki to kajakowa integracja.

Do góry