Spływy kajakowe Wartą

Spływy kajakowe Wartą bo warta poznania !

Kajakowa Jura ze Śląskimi Kajakami

Warta jest każdego grzechu warta, tak właśnie jest ! Urokliwa i przyjazna kajakarzom rzeka. Kajakowe cuda na pewno Ci się uda zobaczyć płynąc kajakiem Wartą. Malownicze przełomy wśród wapiennych skałek Wyżyny Krakowskiej i promienie słońca odbijające się w krystalicznie czystej wodzie Warty ! Dużo lasów i liczne miejsca biwakowe z plażami zachwyci nie jednego kajakarza nad Wartą. Spływ kajakowy Wartą to jeden z najładniejszych szlaków kajakowych we Polsce.
Dlatego polecamy odbyć przygodę ze Śląskimi Kajakami na Warcie !
Śląskie Kajaki, to my organizujemy dobrą zabawę dla WAS – spływy kajakowe na rzece Warta i Liswarta.

Trasy spływu kajakowego rzeką Wartą, etapy:

 

Częstochowa – Kłobukowice ( wymagająca  4h płynięcia 20 km) 

zbiórka : ul. Nadrzeczna / ul. Nad Wartą , 42-202 Częstochowa

Trasa spływu kajakowego zaczyna się przy ul. Nad Wartą za mostem. Widać z tego miejsca bulwar nad rzeką. Naprzeciw znajduje się szpital.

Etap 1 trasy spływu kajakowego Częstochowa – Kłobukowice rozpoczyna się łatwym odcinkiem Warty. Po przepłynięciu ponad 5 km ukazuje się nam, niebezpieczna przeszkoda wodna jakim jest betonowy próg wodny. NALEŻY przed przeszkodą przybić do lewego brzegu Warty i przenieść kajaki. 

Podczas spływu kajakowego mijamy zachwycający krajobraz Skałek Mirowskich. Płynąc dalej kajakiem po Warcie po 8 kilometrach, po prawej stronie przy stadninie koni znajduje się idealne miejsce na postój kajakowy, aby spokojnie zjeść i odpocząć. Ten odcinek rzeki Warty ma naturalny charakter, a brzegi są porośnięte gęsto wierzbami. Wiosłując przed siebie, z pokładu śląskiego kajaka zauważamy ruiny starego młyna. Stąd zmierzamy meandrami Warty do miejscowości Kłobukowice. Przepływając pod niskim mostem po prawej stronie rzeki Warty kończymy nasz jurajski spływ.

 
 
Poraj – Poczesna ( wymagająca / 3-4h płynięcia 12 km) polecana

Trasa nr 2 spływu kajakowego rzeką Wartą rozpoczyna się w Poraju. Odcinek rzeki dla osób rządnych mocnych wrażeń ! Trudna, techniczna z licznymi przeszkodami znajdującymi się na naszej trasie. Kajakarzu, napotkasz tutaj kamieniste bystrza, progi wodne i wiele powalonych drzew. Dlaczego warto wybrać ten odcinek na spływ kajakowy?
Miejsca mijane po drodze zapierają dech w piersiach. Kajakarze będą płynąć nieuregulowanym odcinkiem rzeki Warty. Warta majestatycznie meandruje, i tworzy naturalne rozlewiska rzeki.
W Osinach za mostem znajduje się niebezpieczny próg wodny. Zatrzymujemy się dosłownie za mostem, przybijając do prawego wysokiego brzegu rzeki i przenosimy kajaki wzdłuż wału. Przenosząc kajaki, idziemy po rumowisku, a następnie wodujemy kajaki z wysokiego brzegu za progiem wodnym. Płynąc kajakiem wpływamy do Kolonii Poczesna, a tam przepływamy pod mostem.
Spływ kajakowy Wartą kończymy w poczesnej niedaleko Decahtlon i Auchan Częstochowa, niedaleko głównej drogi nr. 91.

Spływy kajakowe Wartą

Godziny zbiórek – rzeka Warta
Spływy ranne – o godz. 10.00  przystań kajakowa Warta / Śląskie Kajaki

Przy rezerwacji grupowej godziny zbiórki mogą ulec zmianie.
Zbiórka następuje w miejscu rozpoczęcia spływu.
TRANSPORT KIEROWCÓW – spływ kajakowy rzeka Warta

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Wartą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w naszym busie.
Wypływasz kajakiem po przygodę. Na mecie, możesz przebrać się w suche ubrania, które wcześniej nam przekazaliście.
Po spływie, sami kierowcy wsiadają do busa Śląskich Kajaków, i udajemy się po wasze auta na start. Wsiadacie w swoje auta susi, i możecie udać się po resztę ekipy na metę spływu.

 

Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW na rzece WARTA


Wynajmujemy sprzęt kajakowy z całym wyposażeniem. Posiadamy w swojej ofercie kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Wszystkie kajaki posiadają w komplecie wiosła i kamizelki asekuracyjne. Osoby, które płyną z małymi dziećmi chętnie skorzystają z naszych specjalnych kajaków 2+1. Bezpiecznie i wygodnie popłyniecie wraz ze swoim dzieckiem kajakami firm RTM Brio oraz Aquarius ProTour470.
Spływy Kajakowe dla psów ! Z nami Ty i twój mały przyjaciel odpoczniecie w blasku promieni słońca nad wodą.
Osoby chcące płynąć z psami otrzymają wygodne i duże kajaki.
spływ kajakowy rzeką Warta / Śląsk

Warta to urokliwy i malowniczy lewy dopływ rzeki Odry. Kajakowy szlak wodny Warty, wiedzie przez Poraj, Zawodzie, Poczesną, Częstochowę Jaskrów, Wancerzów i Kłobukowice.

Warta to liczne bystrza, meandry, kamieniste plaże. Momentami jest bardzo dzika i wyjątkowo naturalna. Napotkamy malownicze odcinki rzeki, które nie zostały zmienione przez człowieka. Na trasach naszych spływów kajakowych spotkamy wiele pniaków, które wystając z rzeki urozmaicają spływ kajakowy na Jurze. Warta to dzika przygoda w kajaku dla osób żądnych mocnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć !

NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Warta

Zadzwoń do Śląskich Kajaków, a my zorganizujemy noclegi, byście mogli wypocząć po najlepszym spływie kajakowym Wartą.
Współpracujemy z lokalnymi pensjonatami, gospodarstwami agroturystycznymi i hotelami w okolicach Częstochowy.
Ośrodki i pensjonaty znajdujące się w okolicy Warty:
– Poczesna
– Poraj
– Częstochowa
– Kłobukowice

Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Śląskie Kajaki to:


Ratusz w Częstochowie – XIX-wieczny klasycystyczny
Stary Rynek – rynek Starego Miasta z kamienicami
Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – zabytkowa fabryka zapałek
Aleja Najświętszej Maryi Panny – zespół zabytkowych kamienic
Pałacyk Hantkego z XIX wieku w Częstochowie
Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej w Częstochowie
Jasna Góra – zespół klasztorny zakonu paulinów, największy i najbardziej znany zabytek Częstochowa
neogotycka archikatedra Świętej Rodziny – zbudowana w latach 1901–1927

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeką Wartą

Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam grilla lub ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca.
Śląskie Kajaki to kajakowa integracja.

Do góry