Śląskie spływy kajakowe Olzą

Graniczny spływ kajakowy Olzą.
Kajakiem z Czech do Polski ! Śląskie Kajaki rzeka Olza

Śląskie Kajaki wypożyczają specjalnie dla Ciebie kajaki na odcinku od Wierzniowic do Krzyżanowic. TOP 5 wśród mieszkańców Śląska i aglomeracji śląskiej. Kajakiem po Śląsku czeskim. Dojedziesz tutaj bardzo szybko autostrada A1.
Górski spływ kajakiem jest na wyciągnięcie ręki.
Kajak i Olza to dobry wybór zarówno dla początkujących kajakarzy jak i zaprawionych wioślarzy.
Na sam początek spłyniecie górskim odcinkiem rzeki, śląskimi kajakami. Olza ma tutaj odpowiedni nurt, więc na pewno nie zaśniesz w kajaku. Nasza kajakowa wyprawa to kamieniste bystrza i soczysta zieleń przyrody, która otacza Olzę.
Polecany odcinek, znajduje się w województwie śląskim.
Po paru kilometrach płynięcia Olzą, wpływamy kajakami do Odry. Tutaj kontynuujemy swoją kajakową przygodę odkrywając Odrę. Po kilku kilometrach dopływamy do Krzyżanowic, gdzie kończymy za mostem drogowym.
Wybierając spływy kajakowe Olzą , przepłyniecie kajakiem dwie rzeki w jednym spływie.
Kajaki i Olza czekają właśnie na Ciebie ! Nie zastanawiają się dłużej i wybierz podwójny spływ pograniczem polsko-czeskim.
Meandry Odry to wysokie skarpy brzegowe, które porastane są przez pola kukurydzy lub zboża. Wiosłując , po drodze napotkamy piaszczysto-kamieniste plaże. To idealne miejsca kajakowej przerwy. Odłóż wiosło na bok i odpocznij kilka minut. Wysepki na Odrze to częsty widok. Tutaj zrób sobie selfie, albo zdjęcie grupowe z kajakami w tle. Takich fotografii, zazdrościć będzie Ci każdy !
Po wyprawie kajakowej Śląskie Kajaki zapraszają na czeskie rohliki, piwo i knedliki do Bohumina lub Ostrawy.
Olza to super miejsce na weekendowe spływy kajakowe ! Nie czekaj, tylko płyń z Nami Śląskimi Kajakami.

Trasy spływu kajakowego rzeką Olzą, etapy:

Lorem ipsum dolor sit amet, Wierzniowice – Krzyżanowice ( umiarkowana / 2-3h płynięcia 8km ) polecana
zbiórka : 735 53 Věřňovice (Dolní Lutyně), Czechy

Zbiórka następuje na placyku przy moście. Kilka kilometrów szlaku kajakowego Olzą przepłyniecie umiarkowanym nurtem. Obserwujcie dobrze wodę, aby ominąć kamieniste bystrza, inaczej utkniecie kajakiem na kamieniach. Po 45 minutach Olza wpada do Odry. Na tym odcinku spływu kajakowego Odra jest bardzo łatwa do pokonania i spokojna. Po drodze miniemy most drogowy i most kolejowy w Zabełkowie. Ostatnie kilometry naszej kajakowej wędrówki po Odrze, to prosty odcinek. Dobry moment na odpoczynek od wiosłowania. Meta znajduje się w Krzyżanowicach. 10 kilometrów do przepłynięcia zajmie Ci około 2-3 godziny. Przepływając pod za mostem wysiadamy po prawej stronie w Krzyżanowicach.
Trasa dla każdego kajakarza.

TRANSPORT KIEROWCÓW – spływ kajakowy rzeka Olza

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Olzą i Odrą. Przebierasz się w rzeczy w których będziesz płynąć, zabierasz rzeczy potrzebne na spływ kajakami. Sami kierowcy jadą za naszym busem, aby zostawić auto na mecie spływu w Krzyżanowicach. W między czasie reszta uczestników udaję pobiera sprzęt kajakowy i wybiera kajaki. Gdy zostawisz swoje auto na mecie, wracasz busem Śląskich Kajaków na start przygody z kajakiem.
Wypływacie i płyniecie przed siebie. Przypływając na metę, wasze auto już na Was czeka. To takie proste !
Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW na rzece OLZA i ODRA
Wynajmujemy sprzęt kajakowy z całym wyposażeniem. Posiadamy w swojej ofercie kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Wszystkie kajaki posiadają w komplecie wiosła i kamizelki asekuracyjne. Osoby, które płyną z małymi dziećmi chętnie skorzystają z naszych specjalnych kajaków 2+1. Bezpiecznie i wygodnie popłyniecie wraz ze swoim dzieckiem kajakami firm RTM Brio oraz Aquarius ProTour470.
spływ kajakowy Olza / Śląsk
Olza w granicach woj. śląskiego to 16 kilometrowy szlak kajakowy. Blisko stąd na spływ kajakiem z Wodzisławia, Żor, Jastrzębia Zdroju, Cieszyna, Rybnika.
NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Olza

Zadzwoń do Śląskich Kajaków, a my zorganizujemy noclegi, byście mogli wypocząć po najlepszym spływie kajakowym Odrą.
W Krzyżanowicach i Zabełkowie, na mecie spływów kajakowych po Olzie i Odrze, znajduje się płaskie tereny. Tutaj można rozbić namioty na dziko i się przespać.
Ośrodki i pensjonaty znajdujące się w okolicy:
– Zabełków
– Olza
– Chałupki
– Krzyżanowice
– Bohumin

 

Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Śląskie Kajaki to:

 

  • Pałac XVII w. ( hotel i restauracja ) z ogrodem przypałacowym w Chałupkach
  • Graniczne Meandry Odry w Chałupkach
  • Pałac z XIX wieku w stylu neogotyku angielskiego w Krzyżanowicach
  • Starówka Starego Bogumina w Czechach
  • Dworzec w Nowym Boguminie z początku XX wieku w stylu neorenesansowym

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeka Odra
Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca. Śląskie Kajaki to kajakowa integracja.

Do góry