GDZIE  I  KIEDY PŁYWAMY ?

 

ZAKŁADKA  SPŁYWY

 

Spływy kajakowe Mała Panew

Amazonka Południa czeka właśnie na Ciebie ! Mała Panew to przygoda z naturą, i świetna zabawa w kajaku na Śląsku

Śląskie Kajaki rzeka Mała Panew

Dużo słyszałeś o Amazonce Południa rzece Mała Panew ? Na pewno nie jest mała, za to krajobrazy Doliny Małej Panwi zapadną Wam na długo w pamięci.
Nieopodal Gliwic, Zabrza, Pyskowic i Tarnowskich Gór płynie, starorzeczem Mała Panew, na której organizowane są spływy kajakowe. Jest to jedna z piękniejszych rzek na Śląsku i opolszczyźnie, aby popływać kajakiem. Woda w Małej Panwi płynie leniwie, a niewielkie głębokości zachęcają by na spływ rodzinny zabrać też dzieci. Na trasie naszych spływów kajakowych od Krupskiego Młyna do zawadzkiego, napotkasz wiele urokliwych piaszczystych plaż. Tutaj zarobisz przerwę od wiosłowania po Małej Panwi, na drugie śniadanie. Lecz są odcinki Małej Panwi, gdzie śląski kajak, nie przepłynie tak łatwo. Mamy przygotowane specjalne trasy również dla amatorów mocniejszych wrażeń na wodzie. Powalone drzewa, wystające pnie, mielizny. Z takimi atrakcjami będą musieli sobie poradzić kajakarze, którzy lubią dreszczyk adrenaliny. Nasza firma Śląskie Kajaki organizuje integracyjne spływy kajakowe na Małej Panwi. Posiadamy stanicę kajakową w Krupskim Młynie, miejsca biwakowe dla kajakarzy w Kielczy. Posiadamy dostęp do stanicy kajakowej w Żędowicach i Kielczy, gdzie zaparkujcie swoje auta, i będziecie mogli skorzystać z ogniska kajakowego, które Wam przygotujemy. Spływy kajakowe na Małej Panwi dostępne są dla każdego. Wypożyczalnia kajaków Mała Panew Śląskie Kajaki to prosty przepis na udaną i bezpieczną zabawę na rzece!
Zapraszamy Was do odbycia wyjątkowego spływu kajakowego Małą Panwią.
Z nami poczujesz pozytywne emocje na wodzie pośród kajaków i wioseł na Śląsku !

Trasy spływu kajakowego rzeka Mała Panew, etapy:

1.trasa kajakowa Krupski Młyn  – Kielcza  ( umiarkowana /3 h płynięcia ) 8 kilometry POLECANA 

zbiórka :  Krupski Młyn ul. Główna 2, ławki w parki

za piekarnią i sklepem Groszek zjeżdżamy w dół drogą z betonu, w parku na ławkach będziemy na Was czekać. Wypatrujcie żółtych flag Śląskie Kajaki i kierunkowskazów 

Trasa nr 1. spływu kajakowego Małą Panwią, to odcinek dla każdego . 

Wiosłowanie na tym etapie zajmie nam około 2-3 godzin. Start spływu kajakowego to Krupski Młyn w śląskim. 

To jedna z najpopularniejszych tras szlaku kajakowego małej Panwi. Na odcinku ze stanicy kajakowej w Krupskim Młynie do stanicy Kielcza, napotkamy piaszczyste plaże, mielizny i wystające pniaki z dna rzeki. Dzięki takim naturalnym przeszkodom gwarantujemy, że podczas naszego spływu kajakowego na Małej Panwi będziecie bawić się znakomicie waz z rodziną. Organizator spływów kajakowych na Małej Panwi Śląskie Kajaki, na mecie udostępnia toaletę oraz kosz na śmieci. Znajduje się tutaj ogromny teren otwarty gdzie zorganizujesz we własnym zakresie lub powierzysz nam rozpalenie kajakowego ogniska. Dwie duże drewniane kajakowe wiaty, pozwalają się schronić w pochmurny dzień. 

 

2. trasa kajakowa Ziętek – Kielcza ( średnio umiarkowana / 3,5h płynięcia 10 km) polecana
zbiórka : Krupski Młyn ul. Stary Ziętek
spływ rozpoczyna się przy mostku nad rzeką Mała Panew

Trasa nr.2 spływu kajakowego po Małej Panwi to ciekawa propozycja dla osób które mają więcej czasu i sił, aby pływać kajakiem po Małej Panwi. Początkowe 2 kilometry są mniej uczęszczane przez turystów. Miniecie na swojej drodze most kolejowy. Dopływając śląskim kajakiem do Krupskiego Młyna rozpoznacie miejscowość po moście drogowym. Tutaj należy płynąć bardziej prawej strony. Okolice mostu to szczególnie często występujące płycizny. Częstym widokiem w tym  miejscu są turyści wychodzących z kajaków, aby przepchać kajak i móc płynąc dalej z nurtem zachwycającej Małej Panwi. Kolejny most drogowy znajduje się w Kielczy. Tutaj płyniemy już kajakiem w opolskim. Jeszcze 10 minut i znajdziemy się na mecie zorganizowanego spływu kajakowego ze Śląskimi Kajakami w Kielczy. 

3. trasa kajakowa Krupski Młyn – Żędowice ( średnio wymagająco / 3,5h płynięcia 10 km) na zamówienie
zbiórka : zbiórka : Krupski Młyn ul. Główna 2, ławki w parki

Trasa nr.3 

Wsiadamy do kajaków w Krupskim Młynie śląskie i swoją przygodę zaczynami na odcinku 10 kilometrów. To dosyć ruchliwy odcinek rzeki. Mała Panew czasami przypomina autostradę kajakową. Przyroda, która nie została zmieniona przez człowieka, przyciąga jak magnes rzeszę kajakarzy ze śląskiego i opolskiego. Przy niskim stanie wody, występują tutaj liczne mielizny, dlatego trzeba bacznie wypatrywać płycizn, by na nie zbyt często nie wpływać. Mijając stanicę kajakową w Kielczy opolskie, płyniemy dalej do Żędowic. Wypatrując strzałek kierujemy się na Młyn Thiela. Po 20-30 minutach, na drodze napotykamy betonowy jaz. NALEŻY zatrzymać się dużo wcześniej , na prawym brzegu. Wysiadamy i przenosimy kajak prawą stroną przez groblę, za jaz. Wsiadamy przy prawym brzegu odbijamy i płyniemy dalej. OBOWIĄZUJE ZAKAZ spływania po jazie, co może prowadzić do utraty życia i zdrowia. Dopływamy kajakami do stanicy kajakowej Żędowice opolskie po prawej stronie. W tym miejscu kończy się nasz spływ. Wypożyczalnia kajaków Śląskie Kajaki odbiera tutaj cały sprzęt. Stanica kajakowa Żędowice opolskie to duży otwarty teren z wiatami i boiskami do siatkówki. Ten teren to idealne miejsce na grilla i odpoczynek na trawie. 

 

4. trasa kajakowa Żyłka – Krupski Młyn ( wymagająca / 4h – 10km ) na zamówienie
Trasa nr 3. To mocna kajakowa wyprawa z pazurem. Liczne powalone drzewa, wystające pnie, głębokie miejsca. Mała Panew co kilkadziesiąt metrów zakręca raz w lewo raz w prawo.
Etap tego spływu organizujemy wyłącznie dla zaprawionych kajakarzy. Jest to odcinek typowo zwałkowy. Tereny leśne, zacienione miejsca, mało promieni słonecznych i liczne zarośla, to cechuje opisywany odcinek. Start spływu kajakiem to Żyłka, i drogowy most. Drogowy most miniemy w Potępie, to znaczy, że najbardziej wymagający odcinek mamy za sobą. Stąd spływamy prostym lecz ciekawym i nie uczęszczanym odcinkiem do Ziętka, w którym mijamy drewniany most. Meta spływu i wypożyczalni kajaków znajduje się w Krupski Młyn śląskie. Kończymy przy stanicy kajakowej Śląskie Kajaki.

zbiórka : zbiórka : Krupski Młyn ul. Polna
Dojeżdżamy do końca drogi, mijamy po lewej stronie dwa budynki. Jedziemy dalej 100 metrów. Start następuje za mostem na Małej Panwi.

Trasy kajakowe Mała Panew na zamówienie przy minimum 6 kajakach:
spływ: Lubliniec – Żyłka ( bardzo wymagająca / 4 h płynięcia)
spływ: Krupski Młyn – Zawadzkie ( średnio wymagająca / 5 h płynięcia )

Godziny zbiórek spływ kajakowy – rzeka Mała Panew Trasa 1
spływy ranne – godz. 8.45  zbiórka kajakowa Sławięcice / Śląskie Kajaki
obowiązkowe przypłynięcie 12.30

spływy popołudniowe – 14.30 zbiórka kajakowa Sławięcice / Śląskie Kajaki
obowiązkowe przypłynięcie 17.30
Wypożyczając kajak, pamiętaj, że musisz dopłynąć na ustalony czas do mety.
Inni też chcą skorzystać z tej atrakcji kajakowej na Śląsku.

TRANSPORT KIEROWCÓW – Śląskie Kajaki rzeka Mała Panew

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Kłodnicą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w swoim aucie.
Sami kierowcy wsiadają do swoich mechanicznych pojazdów, i jadą za naszym busem. Zostawiacie auta na mecie spływu Mała Panew.
Wsiadacie do naszego busika i udajemy się na start.
Startujemy, płyniemy kajakami a na mecie czekają już Wasze samochody

Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW Mała PANEW / ŚLĄSK, opolskie
Wynajmujemy kajaki z całym wyposażeniem. Posiadamy kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Każdy śląski kajakarz otrzymuje od nas wiosła, kamizelki asekuracyjne dopasowane do wzrostu i wieku. Rodziców z dziećmi zapraszamy do naszych kajaków 2+1. W tych kajakach bezpiecznie i wygodnie pokonacie każdą trasę kajakową na Śląsku i Opolszczyźnie.
Czym pływamy ?
Aquarius ProTour 470 oraz RIO, RTM Brio, Necky Ganett II, Fiji Balou
Spływ kajakowy na Małej Panwi idealny jest dla czworonogów ! Liczne płycizny, piaszczyste brzegi to kajakowy raj dla psiaków. Z nami Ty i Twój przyjaciel odpoczniecie w kajaku. Kajakowy nurt rzeki poniesie Was ku przygodzie i rewelacyjnej zabawie
Pieseły otrzymają od nas wygodne kajaki, by każdy mógł cieszyć się ze spływu, pełna mordką.
spływ kajakowy rzeką Mała Panew / Śląsk, Opolskie

Mała Panew jest dopływem Odry. Jako firma Śląskie Kajaki organizujemy liczne imprezy kajakowe w dolinie śląskiej Amazonki. Spływ kajakowy Lubliniec, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Gliwice, Zabrze to mieszkańcy tych miast najliczniej odwiedzają naszą śląską rzekę.

Kajaki na Małej Panwi, to wyprawa przez dwa województwa. Przepłyniesz podczas jednego spływu województwo śląskie i opolskie. Tereny Doliny Małej Panwi oferują wyjątkowo nieskazitelną przyrodę, wypasione widoki oraz ciszę i spokój której próżno szukać blisko miast. Kajakowy zachwyt czeka każdego kto zacznie z nami przygodę.

Kajaki i śląskie to idealny pomysł na spędzenie czasu razem z najbliższymi podczas rodzinnych spływów kajakowych. Integracja kajakowa dla firm w śląskie i opolskie to jedna z tych form które są najczęściej wybierane przez klientów biznesowych.

Kajaki Śląskie Katowice – Sosnowiec – Chorzów – Piekary Śląskie – Opole – Kędzierzyn Koźle – Gliwice – Knurów – Strzelce Opolskie.

NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Mała Panew

Wybierz nasz numer telefonu i zadzwoń. Zorganizujemy Wam noclegi, dla całej waszej kajakowej ekipy. Posiadamy w swojej ofercie kajakowej pensjonaty, hotele, gospodarstwa agroturystyczne.
Ośrodki i hotele znajdujące się w okolicy:
– Krupski Młyn
– Koty
– Kokotek
– Tarnowskie Góry
– Zawadzkie

Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Kajaki Śląskie to:

 

  • wiszący mostek nad rzeką Mała Panew w Krupskim Młynie / za darmo
  • hotel – dawna karczma z początku XX wieku w Krupskim Młynie na rondzie
  • stawy Kokotek I, II i III
  • renesansowy zamek w Starych Tarnowicach
  • dawny zamek Piastów Śląskich / hotel w Lublińcu
  • muzeum / dom Edyty Stein w Lublińcu
  • starówka Lublińca
  • pałacyk z XVIII wieku / urząd gminy Wielowieś

 

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeka Mała Panew
Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca. Śląskie Kajaki to kajakowa integracja.
W trakcie grilla, przygotujemy dla naszych kajakarzy gry i zabawy integracyjne!

Do góry