GDZIE  I  KIEDY PŁYWAMY ?

 

ZAKŁADKA  SPŁYWY

 

ŚLĄSK SPŁYWY KAJAKOWE KŁODNICA

 

Spływy kajakowe Kłodnicą.

Zachwyć się dziką przyrodą już teraz  

Jeżeli kajaki Śląsk, to Śląskie Kajaki. Chcesz spędzić czas na niezwykłej kajakowej przygodzie? Wybierz spływ na malowniczej, czystej i meandrującej Kłodnicy. Wsiadasz w auto, wyznaczasz trasę na kajaki rzeka Kłodnica a potem odpoczywaj w kajaku. Wypożyczalnia kajaków Śląskie Kajaki organizuje spływy kajakowe po Kłodnicy. Profesjonalnie, na luzie, specjalnie dla Was! 

Kłodniczanka żartobliwie nazywana przez lokalnych. Przez Śląskie Kajaki uważana za jedną z ciekawszych rzek, gdzie nie ma wielu kajakarzy. 

Wąskie koryto Kłodnicy, cudownie skręca raz w lewo raz w prawo. Wąskie, czasami na szerokość jednego kajaka. Płynąc kajakiem mijasz tatarak, pałki wodne, łąki. Od czasu do czasu ujrzymy stare mosty sprzed II wojny światowej, nowoczesne elektrownie wodne.  Kajakarze w Kłodnicy mogą spotkać pstrąga, lipienia a nawet raka amerykańskiego. 

Gdy płyniesz Kłodnicą zauważysz zwalone drzewa. Tutaj zaczyna się zabawa, jak ominąć przeszkodę by popłynąć kajakiem dalej. Spotkasz na swoim szlaku kajakowym jazy, więc musisz wyjść i rozprostować się. Pomimo, że to nie Pomorze, odpoczniesz od wiosłowania w kajaku na plażach Kłodnicy. Dostaniesz nawet paszport od Radka Krawczyka  Po co ? Bo wypożyczając śląskie kajaki na Kłodnicy, odwiedzisz kajakiem opolskie i śląskie. 

Fedruj wiosłem wodę, poczuj kajakową przygodę  ! 

Kajaki Opolskie i Śląskie – Spływy kajakowe Kłodnicą

 

Trasy spływu kajakowego rzeka Kłodnica :

ŁANY – UJAZD

( umiarkowana 2,5 h )

zbiórka : ŁANY ul. Pyskowicka 40a

Trasa nr 1. spływu kajakowego Kłodnicą, należy do łatwych. Pokonać należy 7 kilometrów z  Łany do Ujazdu. Tutaj jest meta spływu Śląskich Kajaków.
Wychodzimy pod mostem po prawej stronie i tu przenosimy kajaki za próg wodny. Trasę kajakową Kłodnicą pokonają z uśmiechem rodzice z dziećmi i osoby starsze.
Przez 3 godziny uśmiech, zabawa i relaks, nie opuści płynących śląskimi kajakami po Kłodnicy.

Sławięcice – Lenartowice ( umiarkowana / 2h-2,5h płynięcia ) polecana 

zbiórka : Kędzierzyn Koźle ul. Sadowa 2, piaszczysta zatoczka przy drodze

Trasa nr.2 spływu kajakowego po Kłodnicy to idealny wybór dla kajakarzy, którzy chcą zobaczyć piaszczyste plaże i spotkać powalone drzewa.
Spływ kajakowy Kłodnicą przeniesie Cię w wir niesamowitych przygód kajakowych.
Kajakowe łąki, pastwiska i meandrujące wąskie koryto zobacz to na własne oczy.
Zrób zdjęcie ze śląskiego kajaka czapli siwej, mewy lub łabędzia.
Na jednej z kajakowych plaż możesz bezpiecznie odpocząć i zrobić przerwę podczas kajakowania po Śląsku.

Spływy kajakiem kończą się zawsze w Lenartowicach pod mostem. Aby dotrzeć do mety Śląskich Kajaków, będziecie musieli wiosłować przez 8 kilometrów w czasie 2 godzin.
Zorganizowane śląskie spływy kajakowe po Kłodnicy, to wiele uciechy i brak problemów.

 
Ujazd – Lenartowice ( średnio wymagająco / 2,5h płynięcia ) polecana na zamówienie

zbiórka : ul.Chrobrego 7, 47-143 Ujazd / wiata kajakowa przy rzece

Trasa nr.3 kajakiem po Kłodnicy to bardziej wymagający odcinek rzeki dla śląskich kajakarzy. 

Płynąc musimy wysiąść z kajaka, przed jazem betonowym w Sławięcicach / Kędzierzynie Koźlu po prawej stronie.

Przenosimy kajaki, odpoczywamy i płyniemy dalej z nurtem opolskiej Kłodnicy. Przepływamy przez zabytkowy park w Sławięciach. Nad głowami kajakarzy, przemkną liczne kładki piesze i rowerowe. 

W Miejscu Kłodnickim, śląskie kajaki zatrzymają się na przerwę. Podziwiać tutaj można dorodne okazy drzew i  stare rozlewiska Kłodnicy. Mały i duży kajakarz będzie zadowolony z wyboru trasy nr 3. Teraz już nie śląskie a opolskie kajaki zaczarują was wiosłem. 

Trasa polecana dla wszystkich, łącznie z właścicielami psów.

 

Organizujemy na tym odcinku spływy integracyjne dla firm. Na mecie spływu chętnie zorganizujemy konkursy i zabawy, gdzie wszyscy będą mieć ubaw po pachy. Jeżeli catering i ognisko to właśnie w stanicy kajakowej Śląskie Kajaki Ujazd.
Na jednej z kajakowych plaż możesz bezpiecznie odpocząć i zrobić przerwę podczas kajakowania po Śląsku.

Meta spływów kajakowych znajduje się w Lenartowicach pod mostem. Aby dotrzeć do mety Śląskich Kajaków, będziecie musieli wiosłować przez 10 kilometrów w czasie ponad 2 godzin.

Śląskie Kajaki kajakowa integracja na wodzie.

Godziny zbiórek spływ kajakowy – rzeka Kłodnica

Trasa 1 – na zamówienie
spływy ranne – o godz. 9.00  zbiórka kajakowa Sławięcice / Śląskie Kajaki
obowiązkowe przypłynięcie 12.00

spływy popołudniowe 14.30 zbiórka kajakowa Sławięcice / Śląskie Kajaki
obowiązkowe przypłynięcie 16.30
Wypożyczając kajak, pamiętaj, że musisz dopłynąć na ustalony czas do mety.
Inni też chcą skorzystać z tej atrakcji kajakowej na Śląsku.

TRANSPORT KIEROWCÓW – Śląskie Kajaki rzeka Kłodnica

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Kłodnicą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w swoim aucie.
Sami kierowcy wsiadają do swoich mechanicznych pojazdów, i jadą za naszym busem. Zostawiacie auta na mecie spływu po Kłodnicy w Lenartowicach.
Wsiadacie do naszego auta i udajemy się na start.
Startujemy, płyniemy kajakami a na mecie czekają już Wasze samochody

 

Spływy kajakowe Kłodnicą
Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW KŁODNICA / ŚLĄSK

Wynajmujemy kajaki z całym wyposażeniem. Posiadamy kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Każdy śląski kajakarz otrzymuje od nas wiosła, kamizelki asekuracyjne dopasowane do wzrostu i wieku. Rodziców z dziećmi zapraszamy do naszych kajaków 2+1. W tych kajakach bezpiecznie i wygodnie pokonacie każdą trasę kajakową na Śląsku i Opolszczyźnie.
Czym pływamy ?
Aquarius ProTour 470 oraz RIO, RTM Brio, Necky Ganett II, Fiji Balou
Spływy Kajakowe dla psiaków ! Z nami Ty i Twój przyjaciel odpoczniecie w kajaku. Kajakowy nurt rzeki poniesie Was ku przygodzie i rewelacyjnej zabawie
Psiaki otrzymają od nas wygodne kajaki, by każdy mógł cieszyć się ze spływu.

 

spływ kajakowy rzeką Kłodnica / Śląsk

Kłodnica jest dopływem Odry. Śląskie Kajaki organizują imprezy kajakowe od Pławniowic do Kędzierzyna Koźla. Na szlaku kajakowym miniemy Łany, Rudziniec, Ujazd, Sławięcice.

Płynąc po kajakiem po Kłodnicy, przekroczymy granice dwóch województw. Przygotuj paszport podczas wyjątkowej wyprawy kajakowej. Kajakiem podczas jednego spływu odwiedzisz śląskie i opolskie. W Łanach znajduje się sklep kolonialny, a w Rudzińcu śluza na Kanale Gliwickim.
Nasi instruktorzy kajakowi pokażą podczas szkolenia na Kłodnicy jak pokonywać przeszkody. Instruktaż podczas spływu kajakiem, musi się odbyć. Nasi kajakarze muszą wiedzieć dokąd zmierzają.
Kajaki Śląskie Katowice – Sosnowiec – Chorzów – Piekary Śląskie – Opole – Kędzierzyn Koźle – Gliwice – Knurów – Strzelce Opolskie.

NOCLEGI – Spływy kajakowe Kłodnicą

Wybierz nasz numer telefonu i zadzwoń. Zorganizujemy Wam noclegi, dla całej waszej kajakowej ekipy. Posiadamy w swojej ofercie kajakowej pensjonaty, hotele, gospodarstwa agroturystyczne.
Ośrodki i hotele znajdujące się w okolicy:
– Ujazd
– Kędzierzyn Koźle
– Gliwice
– Rudziniec

Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Kajaki Śląskie to:

  • jezioro Pławniowickie z plażami / za darmo
  • pałac z XVIII w. hrabiów von Ballestrem w Pławniowicach / zwiedzanie płatne
  • spływy kajakowe unikalnym Kanałem Gliwickim
  • ruiny zamku biskupów wrocławskich w Ujeździe

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeka Kłodnica
Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca. Śląskie Kajaki to kajakowa integracja.
W trakcie grilla, przygotujemy dla naszych kajakarzy gry i zabawy integracyjne!

 

Do góry