SPŁYW KAJAKOWY - BRYNICA

 

GDZIE  I  KIEDY PŁYWAMY ?

 

ZAKŁADKA  SPŁYWY

 

 

SPŁYW KAJAKOWY – BRYNICA

Brynica Zachwyca !

Kajakiem przez Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Czeladź i Sosnowiec.

Kajaki na Śląsku i spływy kajakowe nigdy nie były tak blisko aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Chwyć przygodę w sercu Śląska !
Brynica to idealny wybór kajakowy dla szukających wypożyczenia kajaków blisko Katowic, Czeladzi, Sosnowca, Siemianowic czy Piekar Śląskich.
Kajakiem po Brynicy przepłyniesz przez obszar chronionego krajobrazu Przełajka w Siemianowicach Śląskich.

Rzeka przepływa przez zbiornik Świerklaniec, który jest miejscem treningów zawodowych kajakarzy. Powyżej jeziora coś dla odważnych! Rzeka na 1 etapie jest dzika, tworząca zakola i rozlewiska. Powalone pnie przez bobry, czaple i bociany polujące na płazy a nad kajakiem latające ważki. To jest to co tygrysy wodne lubią najbardziej ! Zapomniana Brynica, zachęca do odkrywania jej uroku.
Na ten odcinek spływu, musisz się dobrze przygotować, czytając nasz poradnik.
Etap 2 rzeki, poniżej jeziora to Brynica częściowo uregulowana, aby nie rozlewała się na pobliskie pola uprawne. Gdy popłyniesz na rodzinny spływ Brynicą, nie napotkasz tu na przeszkody w postaci powalonych drzew, jazów czy miejsc gdzie trzeba przenieść kajak. Delektuj się ciszą, szelestem drzew i szuwar.

Niech nurt Brynicy poniesie Was kajakarze ku przygodzie.

Z wiosłem, Brynica Zachwyca !
Kajaki Śląskie to MY I WY

Trasy spływu kajakowego rzeka Brynica, etapy:

Piekary Śląskie – Czeladź (  łatwa /2,5h płynięcia ) polecana

zbiórka : ul. Marii Curie-Skłodowskiej 241 , 42-580 Piekary Śląskie

Etap nr 1. spływu kajakowego Brynicą, należy do łatwych. Do pokonania trasy 11 kilometrów z Piekar Śląskich, przez Wojkowice, Siemianowice Śląskie do Czeladzi gdzie jest meta spływu Śląskich Kajaków, potrzebujecie 2-3 godzin wiosłowania po Brynicy. 

Tę trasę kajakiem po Brynicy pokonają bez problemu rodzice z dziećmi, osoby starsze. Ten śląski kajakowy szlak jest również wskazany dla osób z lekkimi niepełnosprawnościami. Płynąc kajakiem odkryjemy, liczny tatarak , ślady po żerowaniu bobrów oraz gromady łabędzi. Zakończenie kajakowego relaksu znajduje przy ulicy Sportowej 4, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi. Wysiadamy po prawej stronie przy moście.  

 

Ożarowice – Bizja ( lekko wymagająca / 3h płynięcia ) trasa na zamówienie grupowe zbiórka : Ożarowice – Miasteczko Śląskie, droga techniczna przy autostradzie A1 

 Etap nr.2 spływu kajakowego po Brynicy polecamy kajakarzom żądnych wrażeń i  doświadczonych. 
Rzeka płynie tutaj spokojnym rytmem, zachęcając każdego, by wsiadł w kajak i popłynął po frajdę swoich marzeń.
Kajakowe łąki, pastwiska i meandruje wąskie koryto tworzą niesamowite krajobrazy. Liczne rozlewiska, szuwary, powalone drzewa przez bobry, taka będzie kajakowa wyprawa Brynicą.
Czeka Was lekka gimnastyka w kajaku, gdy będzie trzeba wyjść i przenieść kajak. Kiedy przed kajakiem ujrzymy świeżo powalone drzewo lub jaz oczyszczalni na Brynicy, wyjdziemy rozprostować nogi. Meta znajduje się przy ulicy Bizja w Świerklańcu. 
Na końcu naszego spływu kajakiem, jest możliwość rozpaleni ogniska bądź grilla i skosztowania kajakowych specjałów. 
Kajakiem po Brynicy na etapie 2, pokonamy 10 kilometrów w czasie 3 godzin.
Organizując spływy kajakowe po Brynicy , odkrywamy dla Was urok śląskich rzek. 

TRANSPORT KIEROWCÓW – Śląskie Kajaki rzeka Brynica

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Brynicą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w naszym busie.
Wypływasz kajakiem po kajakową frajdę. Na mecie, możesz przebrać się w suche ubrania, które wcześniej nam przekazaliście.
Czekamy na wszystkich kajakarzy. Po dopłynięciu, sami kierowcy wsiadają do busa Śląskich Kajaków, i udajemy się po wasze auta na start. Wsiadacie w swoje auta susi, i możecie udać się po resztę ekipy na metę spływu.

Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW BRYNICA / ŚLĄSK

Wynajmujemy kajaki z całym wyposażeniem. Posiadamy kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Każdy śląski kajakarz otrzymuje od nas wiosła, kamizelki asekuracyjne dopasowane do wzrostu i wieku. Rodziców z dziećmi zapraszamy do naszych kajaków 2+1. W tych kajakach bezpiecznie i wygodnie pokonacie każdą trasę kajakową na Śląsku i Opolszczyźnie.
Czym pływamy ?
Aquarius ProTour 470 oraz RIO, RTM Brio, Necky Ganett II, Fiji Balou
Spływy Kajakowe dla psiaków ! Z nami Ty i Twój przyjaciel odpoczniecie w kajaku. Kajakowy nurt rzeki poniesie Was ku przygodzie i rewelacyjnej zabawie
Psiaki otrzymają od nas wygodne kajaki, by każdy mógł cieszyć się ze spływu.
spływ kajakowy rzeką Brynica / Śląsk

OPIS RZEKI

Brynica jest lewym dopływem Przemszy. Spływy kajakowe po Brynicy odbywają się od Ożarowic / Miasteczko Śląskie do Czeladzi i Sosnowca.

Pływanie kajakiem przez Brynice to, jak przenieść się w czasie. Ujrzysz z pokładu kajaka dzikie, nieskażone przez człowieka tereny. Przekonasz się, że płynąc przez miasta, rzeka zaskoczy Cię nie raz swoją różnorodnością. Wyjątkowe miejsce w Polsce. To tutaj przez ponad 600 lat funkcjonowała dawna granica, pomiędzy Polską a czeskim, austriackim i pruskim Śląskiem. Ewenement dla każdego kajakarza i pasjonata historii. Płynąc z ciszy od czasu do czasu miniemy most lub kładkę rowerową.
Bo w sercu Śląska można odpoczywać na kajakach i w kajaku.
Kajaki Śląskie są tak blisko Katowic – Sosnowca – Chorzowa – Piekar Śląskich – Czeladzi – Wojkowic – Siemianowic Śląskich – Dąbrowy Górniczej.

NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Brynica

Wystarczy jeden telefon do Śląskich Kajaków, a my zorganizujemy noclegi, dla całej waszej ekipy. Po co szukać samemu, zadzwoń do kajakowych speców od dobrej zabawy na Brynicy.
Ośrodki i hotele znajdujące się w okolicy:
– Siemianowice Śląskie
– Piekary Śląskie
– Wojkowice
– Czeladź


Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Kajaki Śląskie to:

platformy widokowe na lotnisko Pyrzowice w Ożarowicach / za darmo 

Bunkry – Obszaru Warownego Śląsk w Tąpkowicach i Sączowie 

Pałac kawalera park przy pałacowy i ruiny pałacu z XIX w. książąt von Donnersmarck w Świerklańcu 

Bazylika Piekarska

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeka Brynica

Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca. Śląskie Kajaki to kajakowa integracja. 

W trakcie grilla, przygotujemy dla naszych kajakarzy gry i zabawy integracyjne!  


Do góry