SPŁYW KAJAKOWY - BRYNICA

 

GDZIE  I  KIEDY PŁYWAMY ?

 

ZAKŁADKA  SPŁYWY

 

 

SPŁYW KAJAKOWY – BRYNICA

Brynica Zachwyca !

Kajakiem przez Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Czeladź i Sosnowiec.

Kajaki na Śląsku i spływy kajakowe nigdy nie były tak blisko aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Chwyć przygodę w sercu Śląska !
Brynica to idealny wybór kajakowy dla szukających wypożyczenia kajaków blisko Katowic, Czeladzi, Sosnowca, Siemianowic czy Piekar Śląskich.
Kajakiem po Brynicy przepłyniesz przez obszar chronionego krajobrazu Przełajka w Siemianowicach Śląskich.

Rzeka przepływa przez zbiornik Świerklaniec, który jest miejscem treningów zawodowych kajakarzy. Powyżej jeziora coś dla odważnych! Rzeka na 1 etapie jest dzika, tworząca zakola i rozlewiska. Powalone pnie przez bobry, czaple i bociany polujące na płazy a nad kajakiem latające ważki. To jest to co tygrysy wodne lubią najbardziej ! Zapomniana Brynica, zachęca do odkrywania jej uroku.
Na ten odcinek spływu, musisz się dobrze przygotować, czytając nasz poradnik.
Etap 2 rzeki, poniżej jeziora to Brynica częściowo uregulowana, aby nie rozlewała się na pobliskie pola uprawne. Gdy popłyniesz na rodzinny spływ Brynicą, nie napotkasz tu na przeszkody w postaci powalonych drzew, jazów czy miejsc gdzie trzeba przenieść kajak. Delektuj się ciszą, szelestem drzew i szuwar.

Niech nurt Brynicy poniesie Was kajakarze ku przygodzie.

Z wiosłem, Brynica Zachwyca !
Kajaki Śląskie to MY I WY

spływ kajakowy rzeka Brynica

Piekary Śląskie – Czeladź (  łatwa /2,5 -3 h płynięcia )

zbiórka : ul. Marii Curie-Skłodowskiej 241 , 42-580 Piekary Śląskie

Ten etap spływu kajakowego Brynicą, należy do łatwych i przyjemnych. Do pokonania trasy 12 kilometrów z Piekar Śląskich, przez Wojkowice, Siemianowice Śląskie do Czeladzi gdzie jest meta spływu Śląskich Kajaków, potrzebujecie 3 godzin wiosłowania po Brynicy. 

Tę trasę kajakiem po Brynicy pokonają bez problemu rodzice z dziećmi, osoby starsze.

Na Brynicy odkryjemy, liczny tatarak , ślady po żerowaniu bobrów oraz  łabędzie.

Koryto Brynicy jest wysokie, porośnięte drzewami, pałkami wodnymi.

Na dnie spotkamy licznie występujące wodorosty, które muskają dno kajaka.

Zakończenie kajakowego relaksu znajduje przy ulicy Sportowej 4, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi. Wysiadamy po prawej stronie przy moście.  

 

TRANSPORT KIEROWCÓW – Śląskie Kajaki rzeka Brynica

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Brynicą. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w naszym busie.
Wypływasz kajakiem po kajakową frajdę. Na mecie, możesz przebrać się w suche ubrania, które wcześniej nam przekazaliście.
Czekamy na wszystkich kajakarzy. Po dopłynięciu, sami kierowcy wsiadają do busa Śląskich Kajaków, i udajemy się po wasze auta na start. Wsiadacie w swoje auta susi, i możecie udać się po resztę ekipy na metę spływu.

Śląskie kajaki to licencjonowana WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW BRYNICA / ŚLĄSK

Wynajmujemy kajaki z całym wyposażeniem. Posiadamy kajaki 1-, 2- i 3-osobowe. Każdy śląski kajakarz otrzymuje od nas wiosła, kamizelki asekuracyjne dopasowane do wzrostu i wieku. Rodziców z dziećmi zapraszamy do naszych kajaków 2+1. W tych kajakach bezpiecznie i wygodnie pokonacie każdą trasę kajakową na Śląsku i Opolszczyźnie.
Czym pływamy ?
Aquarius ProTour 470 oraz RIO, RTM Brio, Necky Ganett II, Fiji Balou
Spływy Kajakowe dla psiaków ! Z nami Ty i Twój przyjaciel odpoczniecie w kajaku. Kajakowy nurt rzeki poniesie Was ku przygodzie i rewelacyjnej zabawie
Psiaki otrzymają od nas wygodne kajaki, by każdy mógł cieszyć się ze spływu.
spływ kajakowy rzeką Brynica / Śląsk

OPIS RZEKI

Brynica jest lewym dopływem Przemszy. Spływy kajakowe po Brynicy odbywają się od Ożarowic / Miasteczko Śląskie do Czeladzi i Sosnowca.

Pływanie kajakiem przez Brynice to, jak przenieść się w czasie. Ujrzysz z pokładu kajaka dzikie, nieskażone przez człowieka tereny. Przekonasz się, że płynąc przez miasta, rzeka zaskoczy Cię nie raz swoją różnorodnością. Wyjątkowe miejsce w Polsce. To tutaj przez ponad 600 lat funkcjonowała dawna granica, pomiędzy Polską a czeskim, austriackim i pruskim Śląskiem. Ewenement dla każdego kajakarza i pasjonata historii. Płynąc z ciszy od czasu do czasu miniemy most lub kładkę rowerową.
Bo w sercu Śląska można odpoczywać na kajakach i w kajaku.
Kajaki Śląskie są tak blisko Katowic – Sosnowca – Chorzowa – Piekar Śląskich – Czeladzi – Wojkowic – Siemianowic Śląskich – Dąbrowy Górniczej.

NOCLEGI – spływ kajakowy rzeka Brynica

Wystarczy jeden telefon do Śląskich Kajaków, a my zorganizujemy noclegi, dla całej waszej ekipy. Po co szukać samemu, zadzwoń do kajakowych speców od dobrej zabawy na Brynicy.
Ośrodki i hotele znajdujące się w okolicy:
– Siemianowice Śląskie
– Piekary Śląskie
– Wojkowice
– Czeladź


Wyjątkowe ATRAKCJE W OKOLICY Polecane przez Kajaki Śląskie to:

platformy widokowe na lotnisko Pyrzowice w Ożarowicach / za darmo 

Bunkry – Obszaru Warownego Śląsk w Tąpkowicach i Sączowie 

Pałac kawalera park przy pałacowy i ruiny pałacu z XIX w. książąt von Donnersmarck w Świerklańcu 

Bazylika Piekarska

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

POSIŁKI – OGNISKO podczas spływu kajakowego rzeka Brynica

Organizujemy catering i grill dla grup kajakowych. Po dobrej zabawie kajakowej zorganizujemy Wam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie musisz się martwić o produkty, drewno i wybranie odpowiedniego miejsca. Śląskie Kajaki to kajakowa integracja. 

W trakcie grilla, przygotujemy dla naszych kajakarzy gry i zabawy integracyjne!  


Do góry